v n i t ř n í    j a s

 

Jako druhý přichází v teorie pěti prvků na řadu oheň, spojený s létem a k ohni je jako pozitivní stav mysli přiřazen VNITŘNÍ JAS.

Moje cesta k čchi kungu je úzce propojena s masážemi. Ve svých začátcích jsem potřeboval najít zdroj, kde budu čerpat energii vydanou při masážích. Chtěl jsem se věnovat tai chi, ale bylo mi doporučeno zkusit čchi kung, jako jednodušší formu cvičení. Přes počáteční seznamování se a pozitivní i negativní okamžiky, přišel jednoho dne zlomový okamžik, kdy jsem se zamiloval a má LÁSKA a VNITŘNÍ JAS spojené s čchi kungem jsou trvalé.

ČCHI KUNG jako součást tradiční čínské medicíny je pro mě synonynem zdravého těla, uvolněné mysli a otevřeného srdce. Každodenním praktikováním se mé tělo nachází ve výborné kondici, má citlivost se dostala do bodu, kdy jsem obezřetný a vnímavý k potravinám, které jím, s jakými lidmi se chci setkávat a jaké zkušenosti zažívat.

Kdysi jsem se v jedné knize dočetl, že pravidelné cvičení je účinnější než cvičit nárazově ve velkých dávkách. Činím tak již čtvrtý rok a kdybych měl čchi kung specifikovat do jedné věty, pak rád uvádím, že "čchi kung je meditací v pohybu".

 

Přínos ČCHI KUNGu

* prevence zdraví a dlouhověkosti

* harmonie těla a mysli

* uvolněný tok vnitřní energie, uvolnění dlouhodobých energetických blokád v kloubech (ramena, lokte, kyčle, kolena, kotníky)

* zvýšená vnímavost k potřebám svého těla

* práce s tělem jako celkem, harmonizace a podpora 12ti hlavních orgánů (plíce, tlusté a tenké střevo, srdce, žaludek, slezina, močový měchýř, ledviny, játra, žlučník, obal srdce a dráha tří ohřívačů)

 

Pravidelná setkání:

Thinkyoga, Krajinská 31, 370 01 České Budějovice - každé pondělí:

- v 9,30 - 11,00 hodin a v 17,30 - 19,00 hodin

 

Vnímej své tělo

Vyšehradská 43, 128 00 Praha 2 - každou středu:

- v 18,30 - 20,00 hodin

 

Jednorázová setkání:

Víkendy s ČCHI KUNGem - Arnoštov, Křišťanov

Léto s ČCHI KUNGem - poloostrov Lanterna, Chorvatsko

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SM systém – stabilizace a mobilizace páteře

Systém cviků, který umožňuje tělu návrat k přirozenému fungování svalového aparátu i celého pohybového systému. Jeho vliv se projevuje i tím, že začnou postupně mizet bolesti páteře, ale také kloubů. Systém je jedinečný v tom, že je postaven na znalosti tří větví svalových řetězení, která
začínají u svalů krční páteře, spirálově se vinou okolo celého trupu, přes hýždě přecházejí na dolní končetiny a končí u palců chodidel. Jsou-li tato řetězení plně funkční, při každém kroku se aktivují a tím oddalují jednotlivé obratle od sebe. Zvětšuje se tak prostor pro meziobratlové ploténky, které
mohou snáze regenerovat. Systém cviků je ideální pro každého, kdo cítí, že jeho svalový aparát je přetížen. Zejména sedavým zaměstnáním, častým cestováním ale i méně aktivním životním
stylem.


Systém vychází z dvanácti základních pozic, které je možné aplikovat na individuální
potřeby každého z vás. Vnímat vaše pohybové možnosti a postupně jejich hranice posouvat.
Rád cvičení prokládám dechovými cviky, vnímáním svého těla a maximální
soustředěností na každý pohyb. Samozřejmostí je vzbudit ve vás radost z pohybu a chuť
zařadit ho do každodenního života. Obrázky ke cvičení najdete ve fotogalerii.
V tuto chvíli je možné cvičit individuálně, v přípravě je i skupinové setkání.